Zündapp Z898 white
Brand: Zündapp
Price: €854,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 2e76c427-e3ea-4d03-b83d-d690722918cd
Description
Einsatzgebiet: Sport
Geeignet für: Herren
Bitte beachten Sie: Die Angebote können verschiedene Größen beinhalten.
Gewicht: 22,5 kg
zulässiges Gesamtgewicht: 120 kg
Hauptfarbe: weiß
Radgröße: 27.5 Zoll
Reifengröße: 27.5 x 2.10
Bereifung: Kenda
Rahmenmaterial: Aluminium
Rahmenform: Diamant
Motormodell: Ananda M145
Motor-Typ: mit Nabenmotor (hinten)
Drehmoment: 40 Nm
max. Unterstützung: bis 25 km/h
Leistung (W): 250 Watt
Akkumontage: Rahmenakku
Akkuart: Li-Ion
Akkuspannung: 36 V
Akkuleistung: 504 Wh
Akkukapazität: 14 Ah
Bordcomputer: Ananda D15 LCD
Gabel: Zoom
Fahrwerk: Zoom
Ausstattung: mit Federgabel
Gänge: 24
Schaltsystem: mit Kettenschaltung
Schaltwerke: Shimano, Shimano Alivio
Bremse: Promax
Bremssystem: mit Scheibenbremse
Bremsentyp: mit hydraulischer Scheibenbremse
Stromverbrauch: 1 kWh pro 100 km
Kosten pro 100 km: 0.3 € / 100 km
Fahrradtyp: E-Bikes
Rahmenhöhe: 48 cm
Specifications
| Fahrradtypen | Elektro-Mountainbike, Elektro-Hardtail |
|---|---|
| Einsatzgebiet | Sport |
| Geeignet für | Herren |
| Bitte beachten Sie | Die Angebote können verschiedene Größen beinhalten. |
| Gewicht | 22,5 kg |
| zulässiges Gesamtgewicht | 120 kg |
| Hauptfarbe | weiß |
| Radgröße | 27.5 Zoll |
| Reifengröße | 27.5 x 2.10 |
| Bereifung | Kenda |
| Rahmenmaterial | Aluminium |
| Rahmenform | Diamant |
| Motormodell | Ananda M145 |
| Motor-Typ | mit Nabenmotor (hinten) |
| Drehmoment | 40 Nm |
| max. Unterstützung | bis 25 km/h |
| Leistung (W) | 250 Watt |
| Akkumontage | Rahmenakku |
| Akkuart | Li-Ion |
| Akkuspannung | 36 V |
| Akkuleistung | 504 Wh |
| Akkukapazität | 14 Ah |
| Bordcomputer | Ananda D15 LCD |
| Gabel | Zoom |
| Fahrwerk | Zoom |
| Ausstattung | mit Federgabel |
| Gänge | 24 |
| Schaltsystem | mit Kettenschaltung |
| Schaltwerke | Shimano, Shimano Alivio |
| Bremse | Promax |
| Bremssystem | mit Scheibenbremse |
| Bremsentyp | mit hydraulischer Scheibenbremse |
| Stromverbrauch | 1 kWh pro 100 km |
| Kosten pro 100 km | 0.3 € / 100 km |
| Fahrradtyp | E-Bikes |
| Rahmenhöhe | 48 cm |
Reviews
Exactly what I needed. Very happy with this.
Does exactly what it should
Quality is top tier
Perfect! 10/10 ⭐
Does exactly what it should
Delivered when promised... very satisfied
cant fault it tbh
Perfect! Exactly what I needed
Got exactly what I needed, very pleased
No issues whatsoever
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.