Haibike ALLMTN CF 9 (2025) black/platinum glossy
Brand: Haibike
Price: €4.002,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: b7cf3858-aff4-4d29-a623-42d0d28edac5
Description
Einsatzgebiet: Sport
Geeignet für: Herren
Modelljahr: 2025
Serie: Haibike AllMtn
Bitte beachten Sie: Die Angebote können verschiedene Größen beinhalten.
Hauptfarbe: schwarz
Radgröße: 29 / 27.5 Zoll
Felgen: WTB ST i30 TCS
Bereifung: Schwalbe Magic Mary
Rahmenmaterial: Carbon
Rahmenform: Diamant
Motor-Hersteller: Bosch
Motormodelle: Bosch Smart System, Bosch Performance Line CX Gen.5
Motor-Typen: mit Mittelmotor, Tretlagermotor
Drehmoment: 75 Nm
max. Unterstützung: bis 25 km/h
Motor Gewicht: 4 kg
Tretunterstützung: 340 %
Leistung (W): 250 Watt
Motoraktivierung: Trittkraft gesteuert
Motorunterstützung: mit 4 Unterstützungsmodi
Akkuart: Li-Ion
Ladezyklus: bis zu 1000 Ladezyklen
Akkuspannung: 36 V
Akkuleistung: 800 Wh
Bordcomputer: Bosch Kiox 300
max. Leistung: 550 Watt
Federweg: 160 mm
Federsystem: Luftfeder
Fahrwerk: RockShox
Ausstattung: mit Federgabel
Sattel: Selle Royal Vivo
Gänge: 12
Schaltsysteme: mit Kettenschaltung, mit elektronischer Schaltung, mit Wireless Schaltung
Schaltwerk: SRAM GX Eagle
Schaltwerk-Modell: SRAM S1000 Eagle
Kette: Sram Chain GX Eagle T-Type 12s
Kassette: Sram XS-1275
Bremse: Magura MT5
Bremssystem: mit Scheibenbremse
Bremsentyp: mit hydraulischer Scheibenbremse
Stromverbrauch: 1 kWh pro 100 km
Kosten pro 100 km: 0.3 € / 100 km
Fahrradtyp: E-Bikes
Specifications
| Fahrradtypen | Elektro-Mountainbike, Elektro-Fully |
|---|---|
| Einsatzgebiet | Sport |
| Geeignet für | Herren |
| Modelljahr | 2025 |
| Serie | Haibike AllMtn |
| Bitte beachten Sie | Die Angebote können verschiedene Größen beinhalten. |
| Hauptfarbe | schwarz |
| Radgröße | 29 / 27.5 Zoll |
| Felgen | WTB ST i30 TCS |
| Bereifung | Schwalbe Magic Mary |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Rahmenform | Diamant |
| Motor-Hersteller | Bosch |
| Motormodelle | Bosch Smart System, Bosch Performance Line CX Gen.5 |
| Motor-Typen | mit Mittelmotor, Tretlagermotor |
| Drehmoment | 75 Nm |
| max. Unterstützung | bis 25 km/h |
| Motor Gewicht | 4 kg |
| Tretunterstützung | 340 % |
| Leistung (W) | 250 Watt |
| Motoraktivierung | Trittkraft gesteuert |
| Motorunterstützung | mit 4 Unterstützungsmodi |
| Akkuart | Li-Ion |
| Ladezyklus | bis zu 1000 Ladezyklen |
| Akkuspannung | 36 V |
| Akkuleistung | 800 Wh |
| Bordcomputer | Bosch Kiox 300 |
| max. Leistung | 550 Watt |
| Federweg | 160 mm |
| Federsystem | Luftfeder |
| Fahrwerk | RockShox |
| Ausstattung | mit Federgabel |
| Sattel | Selle Royal Vivo |
| Gänge | 12 |
| Schaltsysteme | mit Kettenschaltung, mit elektronischer Schaltung, mit Wireless Schaltung |
| Schaltwerk | SRAM GX Eagle |
| Schaltwerk-Modell | SRAM S1000 Eagle |
| Kette | Sram Chain GX Eagle T-Type 12s |
| Kassette | Sram XS-1275 |
| Bremse | Magura MT5 |
| Bremssystem | mit Scheibenbremse |
| Bremsentyp | mit hydraulischer Scheibenbremse |
| Stromverbrauch | 1 kWh pro 100 km |
| Kosten pro 100 km | 0.3 € / 100 km |
| Fahrradtyp | E-Bikes |
Reviews
One of my best buys ever
Worth the investment for sure
Works great, good price
Absolutely brilliant 👍
Quality is excellent. Worth every penny
Very happy with this purchase
Exactly what I needed. Very happy with this.
Best thing I've bought in a while
Quality stuff 💯
Love this! 😄
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.