ESIgrips Chunky blau
Brand: ESIgrips
Price: €16,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 911d27da-8389-47a0-aa08-76d37062243d
Description
Einsatzbereich: MTB
Gewicht: 60 g
Kompatibilität: reguläre Schaltung
Befestigungen: individuel kürzbar, stecken
Farbe: blau
Außendurchmesser: 32 mm
Innendurchmesser: 22,2 mm
Griffbreite: 105 mm
Griffmaterial: Silikon
Serie: Ergon Performance Comfort
Oberflächenstruktur: glatt
Griffkonstruktion: mit hoher Dämpfung
Lieferumfang: Endstopfen
Ausstattung: Endkappen
Für wen: Damen, Herren
Specifications
| Produkttyp | Lenkergriffe |
|---|---|
| Einsatzbereich | MTB |
| Gewicht | 60 g |
| Kompatibilität | reguläre Schaltung |
| Befestigungen | individuel kürzbar, stecken |
| Farbe | blau |
| Außendurchmesser | 32 mm |
| Innendurchmesser | 22,2 mm |
| Griffbreite | 105 mm |
| Griffmaterial | Silikon |
| Serie | Ergon Performance Comfort |
| Oberflächenstruktur | glatt |
| Griffkonstruktion | mit hoher Dämpfung |
| Lieferumfang | Endstopfen |
| Ausstattung | Endkappen |
| Für wen | Damen, Herren |
Reviews
Works like a charm ✨
Great value for money. Will definitely be buying again.
Top quality
100% would recommend
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
10 out of 10
Quality is top tier
Amazing quality for the price!
Exceeds expectations
Speedy delivery, impeccable condition
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.